5 місць на Полтавщині: Диканька, Полтава, Опішня — що подивитися

08.06.2016 Статті

Ваша подорож на Полтавщину може стати захоплюючою, якщо знати, куди їхати і на що подивитися. 

Карта Полтавщини: цікаві місця для туристів

Ми склали для вас невеличкий список цікавих об'єктів, які варто побачити під час подорожі Полтавщиною.

Це, безперечно, сама Полтава, де є на що подивитися. Ми ж порекомендуємо швидкий, але надзвичайно цікавий маршрут Полтавою - прогулянку до Білої альтанки. Розпочніть її від Корпусного парку, рухаючись у південному напрямку. Гарантуємо приємний променад старою Полтавою, де нині багато гостинних закладів, де можна смачно поїсти. Завершіть прогулянку оглядом полтавського краєвиду з місця, де колись були фортечні стіни, з Іванової гори. 

Біла альтанка в Полтаві - одне з місць, які варто відвідати

Якщо ви на транспорті, продовжіть подорож до музею-заповідника Полтавської битви, де колись зійшлися у двобої козаки, шведи і росіяни. Огляньте багату експозицію музею, обійдіть територію, де багато пам'яток. Все підтримується у гарному стані, тож екскурсія буде приємною.

Музей-заповідник "Поле полтавської битви"

Далі прямуйте в бік Диканьки - там буде ще цікавіше.

Саме час пообідати з українським колоритом. Прокладіть свій маршрут до "Веселої садиби", яка знаходиться майже на середині шляху від Полтави до Диканьки, трохи обабіч траси, але заїхати варто. У цьому місці все просякнуто українським духом, а які смачні галушки і вареники, говорити зайве. Тут приймуть і індивідуального подорожуючого, і групу туристів. А хочете, щоб було ще цікавіше, замовте  майстер-клас з розпису печатних медових пряників: розвага настільки ж цікава, наскільки й смачна. Занотуйте контакти, про всяк випадок.

"Весела садиба", що біля Диканьки, нагодує смачними полтавськими галушками

У Диканьці все просякнуто гоголівський духом і спогадом про славетного Кочубея. Відчуйте це самі, до торкнувшись до старовинних дубів, де гетьман Мазепа призначав побачення Мотрі Кочубеївні, прогуляйтеся побіля кочубеївськіх ставків та доріжками бузкового гаю, де гарно не лише в травні, коли цвіте бузок, а й повсякчас. Поряд стара Миколаївська церква з родинною усипальницею Кочубеїв, завітайте і до неї.

Славна Диканька гостинно запрошує гостей

Від Диканьки недалеко і до Опішні. Це місце наче виліплене з глини: трохи щербате від недогляду території містечка, та надзвичайно багате традиціями та експозиціями майстрів гончарної справи. Чого лише вартий музей гончарства під відкритим небом. Завітайте і на ринок кераміки, де можна купити і вироби майстрів з Опішні, і кераміку з інших місцевостей України. Як нам здалося, найяскравіше всі найкращі опішнянські майстри представлені в крамниці сувенірів, що через дорогу від автовокзалу, біля якого і розташовується ринок кераміки.

Опішня - гончарна столиця України

Навіть ці п’ять місць навряд чи можна огледіти за один день. Тож плануйте подорож хоча б на кілька днів, або ж повертайтеся на Полтавщину знову і знову.