Опішня: фестиваль гончарства 2018

06.04.2016 Пам'ятки - що подивитися

Що ж чекає на подорожнього, завжди такого спраглого на видовища.

Національний фестиваль гончарства - справжнє свято традиційного українського гончарства, культурна трансформація Дня гончара - так називалося свято в Опішні до зародження фестивальної події. 

Крім свята для гостей Опішні, фестиваль - це також творча лабораторія митців-керамістів, яка щороку об'єднує у творчому натхненному пориві неабиякі таланти.    

Фестиваль гончарства змінював свою назву на протязі 11 років свого існування, але не дивлячись на це, його суть залишилася тією самою: його мета -  відродження давніх гончарних традицій, представлення у всій повноті творчої природи гончарської професії та презентація витворів українських майстрів керамічної справи.

Цього, 2018 року, 30 червня, Опішня знову гостинно запрошує гостей, небайдужих до традиційного керамічного мистецтва.

В рамках опішнянської події відбуваються, чи можуть відбуватися такі ось програмні заходи.

Гончарські майстер-класи - мистецькі студії, де учасники можуть доторкнутися до таємниці народження виробу з глини, власними руками виготовити свій перший виріб.

Гончарні майстер-класи на святі гончарства в Опішні

Фестиваль-конкурс гончарського бодіпейнтінгу - феєрична мистецька акція, що виражається у декоруванні тіла людини темами гончарного декору і за допомогою глини чи гончарних фарб - ангобів. 

20160625-dsc_5935.jpg

Фестиваль-конкурс гончарського бодіпейнтінга «BodyCeramicFestUkraine» в Опішні


Ковальський фестиваль "Вакула-фест" - свято ковальського мистецтва. 

580.jpgКовальський фестиваль "Вакула-фест" в Опішні


Гончарний і мистецький ярмарок, на якому можна придбати найрізноманітніші, в багатьох випадках унікальні речі, вироблені вмілими руками майстрів.

Гончарний і мистецький ярмарок в Опішні

 Детальніше про все можна дізнатися з сайту організаторів

Початок свята - о 10.00

Корисна інформація для гостей фестивалю гончарства в Опішні.

Свято відбувається в центрі селища, місць для парковки автомобілів більш ніж достатньо і вони - безкоштовні. 

Вхід на територію фестивалю - платний, організатори відмічають оплату штампиком на руці, тобто платите один раз і можете виходити чи заходити скільки завгодно, головне, пильнуйте, щоб фарба , якою зроблено позначку, не стерлася.

Запасайтеся грошима, бо на фестивалі в Опішні є що придбати: свої вироби продають багато місцевих майстрів.

Харчовий блок, зазвичай, представлено кількома точками, які смачно готують і недорого продають - голодними не залишитеся. 

Не забудьте закупити опішнянські пряники, які полтавські майстрині, які відродили забуте народне мистецтво пряника, виготовляють спеціально до фестивалю гончарства, щедро декоруючи свої вироби опішнянськими керамічними мотивами.

Якщо ж захочете поласувати справжніми місцевими варениками і галушками - завітайте до "Веселої садиби", де ви не тільки наїстеся від пуза, оглянете ошатну територію і музейні експонати, а й зможете заночувати у комфортних готельних номерах.

Як доїхати з Опішні до "Веселої садиби"  дивіться на мапі:  


Приїжджайте на фестиваль гончарства в Опішні - залишитеся задоволеними і святом, і гостинністю полтавців.  

PS: не забудьте відвідати опішнянський ринок кераміки, який знаходитья на трасі, поряд з автостанцією. Там можна купити різноманітні керамічні вироби, не лише опішнянських майстрів, а й з інших регіонів України. 

Ринок керамічних виробів в Опішні

Крім ринкових полиць, поряд можна знайти й інші торгівельні точки. Рекомендуємо, наприклад, ось таку крамничку. У ній можна придбати вироби опішнянських гончарів, які не продаються на ринку.

Крамничка з керамікою в Опішні неподалік ринку кермічних виробів