Бузковий гай - початок травня

13.03.2014 Пам'ятки - що подивитися

Колись, ще за часів Кочубея, на місці сучасної Бузкової ями був кар’єр, з якого добували глину для господарських потреб, а точніше для вироблення глини на кочубеївській цегельні. 

А коли ж видобуток глини став бідніти, постало питання, що ж може бути на місці чималенької, розміром зо два гектари ями?

То ж у Василя Кочубея, тодішнього генерального судді війська Запорізького і виникла думка засадити територію бузком, тим самим знайти панацею від туберкульозу, на який потерпала його донька Ганнуся.  

Саджанці звозили з усієї Європи, створивши з різноманіття сортів неймовірну красу.

Цвітіння бузку під Диканькою

На Ганнусю бузковий гай, що саме вступив у пору цвітіння, справив неабияке враження, їй справді стало краще. Та відцвів бузок і життя кочубеєвої доньки почало згасати…  

Закладався гай на початку 19-го століття. На жаль, немає сьогодні у ньому того багатства сортів, та незалежно від цього, весняне буяння бузку, неперевершений аромат його квіту щороку приваблює тисячі гостей.

Час цвітіння бузку у своєму Бузковому гаю диканьська громада відзначає цікавим дійством – святковим народними гуляннями «Пісні бузкового гаю».

Звичайно, свято проводиться в першій половині травня, орієнтовно, 8-9 травня, але точних дат немає, бо бузок може зацвісти і пізніше. Щоб отримати більш точну інформацію, треба ближче до травня слідкувати за інформацією на сайтах організацій міста Диканька. 

Сайт Диканьської райдержадміністрації  - dykanka.adm-pl.gov.ua 

І ми запрошуємо вас помилуватися цвітіням бузку під Диканькою, погуляти на святі, купити витвори майстрів, послухати пісні народних колективів.

Свято бузкового гаю під Диканькою

А попоїсти і перехилити чарочку-другу ласкаво просимо до «Веселої садиби», у село Веселівка, яка знаходиться зовсім поруч від місця проведення свята Бузкового гаю, на відстані 15 км.

А захочете у нас переночувати, для вас є гарна пропозиція


Залишитеся задоволеними поєднанням естетичної насолоди від бузкового цвітіння та аромату, народних пісень та витворів мистецтва з доброю українською кухнею «Веселої садиби».


Перейти на сторінку КОНТАКТИ, де є телефони і карта проїзду до садиби.


ЛАСКАВО ПРОСИМО!

До речі ось карта, як з "Веселої садиби" дістатися до Бузкового гаю