Їдемо дивитися пам'ятки Диканьки - карта

05.07.2016 Пам'ятки Диканьки

«Весела садиба» розташована обабіч пожвавленого туристичного шляху і сама є місцем, яке багато туроператорів включають у маршрути своїх груп, бо навряд чи знайдеться поряд подібний сплав етніки і сучасності, краси українського села та смаку української кухні.

Але сьогодні ми анонсуємо марщрут до Диканьки. Дякуємо сервісу Google, назва якого так схожа на Gogol, тобто, Гоголь, дякуючи золотому перу якого Диканьку і знають у цілому світі. Ви ж пам'ятаєте коваля Вакулу, його Оксану, Солоху і пузатого Пацюка?

Ось карта цього маршруту.


Поїхати з "Веселої садиби» до Диканьки краще автомобілем, відстань зовсім невелика, якихось 15 км.

Отже, що ж туристи можуть відвідати у славній Диканьці?

Оглянути Тріумфальну арку, побудовану у 1820 році на честь приїзду до Диканьки імператора Олександра І, як парадний вхід до садиби Кочубея, генерального писаря и генерального судьи.  

Тріумфальна арка під Диканькою

Миколаївську церкву збудовано у 1794 р.у формі ротонди. Зодчий М.О.Львов під час будівництва церкви вперше застосував систему подвійного купола.

Під церквою розташовано родовий склеп Кочубеїв, де в саркофагах, вирізьблених з італійського мармуру поховано п'ять князів і три княгині знаменитого роду.

Свято-Миколаївська церква біля Диканьки

Троїцька церква побудована 1780 року в стилі барокко.

У церкві поховано її будівничого П.В.Кочубея з дружиною Уляною Безбородько. Троїцька церква в Диканьці – єдина в Україні пам'ятка архітектури, безпосередньо пов'язана з Миколою Гоголем, який неодноразово бував у ній і описав її у творі "Ніч перед Різдвом".

Диканські краєвиди: церква Святої Трійці

Кочубеївські дуби, про які згадував Олександр Пушкін у «Полтаві», стоять у Миколаївському лісі на старовинному Полтавському шляху.

4 велетенські дуби мають вік приблизно 800 років.

Як говорить легенда, біля одного з цих дубів, що зберігся до цього часу, юна Марія (Мотря) Кочубей таємно зустрічалася з гетьманом України Іваном Мазепою. За повір’ям, якщо притиснутися до могутнього дерева, можна й собі запозичити його здоров’я, силу та довголіття.

Кочубеївські дуби біля Диканьки

Марія Башкірцева - уродженка диканського села Гавронці, хоча і прожила всього лише неповних 26 років життята все ж встигла залишити свій яскравий слід в історії світової культури.

Картинна галерея ім. М.Башкирцевої – художній відділ музею, де експонуються мистецькі роботи переважно місцевих професійних і самодіяльних авторів. 

Картинна галерея Марії Башкірцевої в Диканьці

Список цікавих місць, які можна оглянути в Диканьці цим далеко не вичерпується, але варто почати з цього, нехай і короткого, та все ж яскравого переліку визначних пам'яток Диканьки.   

А втомитеся від перегляду краси Диканьки, ласкаво просимо назад до "Веселої садиби" на смачну вечерю варениками чи галушками та на нічліг, який можна замовити безпосередньо у нас аб ж через сервіс booking.com 


інші матеріали, які можуть вас зацікавити: 

Лижна база "Сорочин яр"